Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
HARD ROCK HOTEL BALI
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Сместен покрај плажата Кута, хотелот Хард Рок Бали има декорација инспирирана од културата на рокенролот. Има најголем отворен базен,  спа, ресторани и бесплатен паркинг. Бесплатна WiFi мрежа е достапна во сите области. Обоени со музички меморијали, звучник Bluetooth Bose и IPTV систем за забава со бесплатни филмови на барање, собите во овој хотел се рај за љубителите на музика. Собите се опремени со клима, ТВ и купатило со фен. Исто така во собите има минибар и кафе / чај. Гостите можат да пеат во студиото за снимање на хотелот или да си купат сувенир од рок продавницата . Другите објекти вклучуваат фитнес центар, центар за деца, како и тинејџерски клуб,  услуги за масажа во спа центарот на хотелот.
Гостите исто така можат да  уживаат во бесплатно прикажување на филм во киното по барање, како и да уживаат во бесплатната употреба на висококвалитетни Bluetooth звучници. Starz Diner е отворен за целодневно јадење, нуди азиска кујна ала карт и Интернационална вечера, додека Splash Bistro нуди ладни пијалоци покрај базенот. Вечерните забави во живо можат да се најдат во качифот на  хотелот Хард Рок Кафе и Centerstage Бар. Хотелот Хард Рок Бали е околу 10-минути возење од меѓународниот аеродром Нгура Раи.
 

Забелешки

Цената е во тотал за селектираниот хотел и број на лица сместени во основен тип на соба. Истата вклучува  повратен трансфер од аеродромот на Бали до хотелот, асистенција од локалниот партнер, сите туристички и административни такси.

 

Дополнително цените вклучуваат неколку придружни екскурзии на Бали:
- 3 екскурзии за престој од 7-11 ноќи (2 целодневни и 1 полудневна)
5 екскурзии за престој од 12-14 ноќи (3 целодневни и 2 полудневни)  

 

Во цените не се вклучени авионските карти до Бали - за понуда на авионски карти или конкретна пакет понуда Ве молиме контактирајте не.

За празнични периоди (Нова Година, Божиќ, итн.) можни се дополнителни доплати кои не се вкалкулирани во цена.

Програма

1.ден: Пристигнување на аеродромот во Денпасар на Бали. Трансфер до избраниот хотел. Пријавување во хотел и превземање на соба согласно хотелски правила.

Денови на престој: Слободно време за уживање, одмор и индивидуални активности. Вклучени неколку бесплатни екскурзии чија реализација се договара со локалните претставници.

Последен ден: Напуштање и одјавувањ на собите согласно хотелските правила. Организиран трансфер до аеродромот на Бали за повратниот лет.