Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
GRAND ROTANA RESORT & SPA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Луксузен хотел со повеќе од 2000 палми, се наоѓа во заливот Sharks, на 7 км од центарот на Naama bay и на 8 км од аеродромот.

Сoби:  Хотелот има вкупно 526 луксузно опремени и климатизирани соби, со купатило, фен, сателитска телевизија, телефон, сеф, минибар и балкон.

Хотелски содржини:  Покрај главниот ресторан, хотелот има 3 a la carte ресторани, 4 барови, продавници, козметичко студио, амбуланта. Wi Fi конекцијата е бесплатна во лобито на хотелот.

Спорт и забава: На раполагање на гостите има голем базен во вид на лагуна, модерно опремен СПА и фитнес центар, терени за тенис, одбојка, фудбал, кошарка и различни спортови на вода. За најмладите има детски базен, мини клуб и анимација.

Плажа: Хотелот има сопствена приватна плажа која е долга 450м, и понтонски мост за влез.