Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
GRAND MIRAGE RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Лоциран на јужниот дел на Бали, Tanjung Benoa – Nusa Dua, Grand Mirage Resort Бали е благословен со хипнотизирачки поглед кон Индискиот Океан. Ова туристичко место е 25 минути од Меѓународниот аеродром на Бали. Со својата беспрекорена, приватна плажа, овој Ресорт со 5* нуди прекрасно искуство за поминување на слободното време во природен луксуз.
Хотелот располага со импресивни соби и апартмани, 301 на број, сите опремени со уметнички мебел, а со својата архитектура артикулира со идентитетот на островот на Боговите. Сектакуларниот поглед кон градината или Индискиот океан од балконите на хотелот пружаат ненадминато чуство на ведрина и расположение 

Забелешки

Цената е во тотал за селектираниот хотел и број на лица сместени во основен тип на соба. Истата вклучува  повратен трансфер од аеродромот на Бали до хотелот, асистенција од локалниот партнер, сите туристички и административни такси.

 

Дополнително цените вклучуваат неколку придружни екскурзии на Бали:
- 3 екскурзии за престој од 7-11 ноќи (2 целодневни и 1 полудневна)
5 екскурзии за престој од 12-14 ноќи (3 целодневни и 2 полудневни)  

 

Во цените не се вклучени авионските карти до Бали - за понуда на авионски карти или конкретна пакет понуда Ве молиме контактирајте не.

За празнични периоди (Нова Година, Божиќ, итн.) можни се дополнителни доплати кои не се вкалкулирани во цена.

Програма

1.ден: Пристигнување на аеродромот во Денпасар на Бали. Трансфер до избраниот хотел. Пријавување во хотел и превземање на соба согласно хотелски правила.

Денови на престој: Слободно време за уживање, одмор и индивидуални активности. Вклучени неколку бесплатни екскурзии чија реализација се договара со локалните претставници.

Последен ден: Напуштање и одјавувањ на собите согласно хотелските правила. Организиран трансфер до аеродромот на Бали за повратниот лет.