Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Sol y Mar Soma Beach
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Solymar Soma Beach е новоотворен хотел и член на ланецот хотели  JAZ. Хотелот се наоѓа во Soma Bay помеѓу хотелите Carribbean Soma Bay и  Sentido Palm Royale, оддалечен на 45 км од меѓународниот аеродром во Хургада.

Сместување:  Хотелските соби се модерно опремени со клима уред, телевизор со сателитски канали, туш, фен, гардеробер  и приватна бања.

Хотелот содржи два базени, детски клуб и базен со тобогани, пинг-понг, билјард, игралиште за одбојка на плажа, куглање, јавање камила, Спа Мивида, центар за нуркање и спортови на вода, како и сурфање на ветер, амфитеатар со разни програми и анимации. Исто така, има неколку ресторани: главниот ресторан Оазис, Ремал ресторан на плажа, ориентален ресторан Фајруз, италијански ресторан како и барови: Барот Лаунџ во лобито, бар во базен, бар Waves на плажа и Шиша Корнер.

Плажа: Приватната песочна плажа е една од најубавите долж брегот на Црвеното Море. Лежалки и чадори на плажа и базен се бесплатни.

Услуга: All Inclusive, all inclusive според хотелските правила. Оброците се служат на бифе - самопослужување.