Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
GRAND INNA KUTA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Grand Inna Kuta се одликува со отворен базен и разни опции за јадење. Сите области нудат бесплатна Wi-Fi конекција . Бесплатен паркинг е исто така достапен.

Хотелот е на 1минутно пешачење од трговските улици на Кута и 2 минути пешачење од Кута Арт Маркет. Сурфање и други опции за спортови на вода се достапни . Хотелот се наоѓа на 5 км од меѓународниот аеродром Нгура Раи.

Сите соби во хотелот се климатизирани и опремени со приватните бањи . Minibar,  чај / кафе и 24-часовна услуга во соба, исто така, се предвидени за вашата погодност.

Услугите вклучуваат менувачница, аптека и сервисна услуга за паркирање.

Гостите можат да уживаат во пијалоци и лесен оброк, и да уживаат во релаксирачко пливање во потонатиот бар или во Kelapa Pool Bar & Snack. Кафулето „Путри Дујунг“ и ресторанот „Бриз“ служат западни и индонезиски јадења.
 

Забелешки

Цената е во тотал за селектираниот хотел и број на лица сместени во основен тип на соба. Истата вклучува  повратен трансфер од аеродромот на Бали до хотелот, асистенција од локалниот партнер, сите туристички и административни такси.

 

Дополнително цените вклучуваат неколку придружни екскурзии на Бали:
- 3 екскурзии за престој од 7-11 ноќи (2 целодневни и 1 полудневна)
5 екскурзии за престој од 12-14 ноќи (3 целодневни и 2 полудневни)  

 

Во цените не се вклучени авионските карти до Бали - за понуда на авионски карти или конкретна пакет понуда Ве молиме контактирајте не.

За празнични периоди (Нова Година, Божиќ, итн.) можни се дополнителни доплати кои не се вкалкулирани во цена.

Програма

1.ден: Пристигнување на аеродромот во Денпасар на Бали. Трансфер до избраниот хотел. Пријавување во хотел и превземање на соба согласно хотелски правила.

Денови на престој: Слободно време за уживање, одмор и индивидуални активности. Вклучени неколку бесплатни екскурзии чија реализација се договара со локалните претставници.

Последен ден: Напуштање и одјавувањ на собите согласно хотелските правила. Организиран трансфер до аеродромот на Бали за повратниот лет.