Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
GRAND HOTEL & SPA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

www.grand-kopaonik.com

 

Локација : Модерен и комфорен хотел сместен во самиот центар на Копаоник во непосредна близина на ски-лифтовите, со панорамски поглед на падините на Копаоник.

Сместување :113 стандардни соби, 15 супериор, 25 фамилијарни соби,10 премиум и 2 претседателски апартмани.

Двокреветните соби се опремени со француски или два одвоени кревети, LCD телевизор,  DVD player, телефон, мини-бар, WiFi,  купатило со туш-кабина.
Супериор собите се опремени со француски кревет, LCD телевизор,  DVD player, телефон, мини-бар, сеф, WiFi, купатило со туш-кабина, фен.
Премиум собите располагаат со спална соба и дневна соба со гарнитура за седење, опремени исто како и супериор собите.
Фамилијарните соби се опремени исто како и супериор собите, располагаат со уште една помала спална соба (за 3 или 4 лица) или со уште две (за 5 лица) помали спални соби.

Содржини: ресторан, пицерија, бар покрај базенот, Forest –Aperativ Bar , Havana Bar (со кубанска музика и  богат избор на цигари), 2 конференциски сали, шопинг центар, салон за убавина, фризерски салон, SPA & Wellness Центар (затворен базен, хидро-термо када, сауна, финска сауна, руска бања, хамам, тропски дожд, арома-парно купатило, џакузи, салон за масажи), фитнес центар, сала за пилатеси аеробик, затворени сали со кошаркарски, одбојкарски, ракометни и сквош терени, сала за куглање, билјард, игротека за деца,  игротека (sony-play station 3), WiFi интернет, банка, менувачница, паркинг.

Бесплатни услуги: користење на SPA & Wellness центар - затворен базен, сауна, финска сауна, руска бања, тропски дожд, хамам; фитнес центар; користење на ски остава, Wi-Fi....