Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
FINLANDIA HOTEL
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во тивкиот дел од Пампорово, на оддалеченост од 1,5 км од центарот и 800 метри од гондолата до која има трансфер со минибус.

Соби: Има вкупно 206 соби. Сите соби имаат бања (туш / тоалет), фен, мини бар, сателитска ТВ, телефон, а повеќето имаат балкон.

Хотелска содржина: Покрај главниот ресторан, хотелот има и лоби бар. Покрај базенот, гостите имаат на располагање и СПА центар кој вклучува: сауна, џакузи, парна соба, солариум и простории за масажа. Гостите можат да се забавуваат играјќи пинг понг, билијард или електронски игри.

Цената вклучува: Употреба на базен, фитнес центар, Wi-Fi, паркинг и трансфер до гондолата.