Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
DISCOVERY KARTIKA PLAZA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Сместен веднаш до Трговскиот центар Дискавери во Јужна Кута, хотелот „Дискавери Картика Плаза“ има соби со плажа опкружени со тропски градини. Тој нуди детски базен, детски клуб, отворен базен, 3 ресторани и бесплатен интернет.

Собите во Discovery Kartika Plaza имаат современа бализиска архитектура, приватни балкони со градина,  со поглед на базен или поглед на океанот. Секој е опремен со 32-инчен LCD телевизор, минибар и Сеф. Некои соби обезбедуваат директен пристап до приватна градина или базен .

Гостите можат да уживаат во релаксирачка масажа во бањата, и да го употребуваат фитнес-центарот . Центарот за активност на хотелот им помага на гостите со тури за резервации и други активности, како што е возење со хеликоптер со ниска надморска височина над островот Бали.

Discovery Hotel Kartika Plaza е 10-минутна прошетка до центарот Кута и 5 минути пешачење до Ватербом Бали. Различни погодности се наоѓаат во близина
 

Забелешки

Цената е во тотал за селектираниот хотел и број на лица сместени во основен тип на соба. Истата вклучува  повратен трансфер од аеродромот на Бали до хотелот, асистенција од локалниот партнер, сите туристички и административни такси.

 

Дополнително цените вклучуваат неколку придружни екскурзии на Бали:
- 3 екскурзии за престој од 7-11 ноќи (2 целодневни и 1 полудневна)
5 екскурзии за престој од 12-14 ноќи (3 целодневни и 2 полудневни)  

 

Во цените не се вклучени авионските карти до Бали - за понуда на авионски карти или конкретна пакет понуда Ве молиме контактирајте не.

За празнични периоди (Нова Година, Божиќ, итн.) можни се дополнителни доплати кои не се вкалкулирани во цена.

Програма

1.ден: Пристигнување на аеродромот во Денпасар на Бали. Трансфер до избраниот хотел. Пријавување во хотел и превземање на соба согласно хотелски правила.

Денови на престој: Слободно време за уживање, одмор и индивидуални активности. Вклучени неколку бесплатни екскурзии чија реализација се договара со локалните претставници.

Последен ден: Напуштање и одјавувањ на собите согласно хотелските правила. Организиран трансфер до аеродромот на Бали за повратниот лет.