Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Diamond of Bodrum Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа на околу 1 км од Бодрум и околу 35 км од аеродромот Бодрум Милас. Изграден е во 2005 година, а последен пат е реновиран во 2015 година. Зафаќа површина од 5.500 м2.

Соби: Хотелот има вкупно 214 соби. Сите соби во хотелот имаат: клима уред, Wi-fi интернет (во лобито), ТВ, минибар (се надополнува секој ден само со вода), телефон, фен и сеф. Стандардните соби се со големина од 19м2, додека фамилиарните соби се со 38м2.


Хотелски содржини: Во склоп на хотелот се наоѓа главен ресторан, a la carte ресторан и неколку барови (Roof Bar, Pool Bar, Beach Bar, Lobby Bar, Snack Bar). Се доплата се: Сите увезени и енергетски пијалоци, a la carte ресторан со претходна резервација (бесплатно еднаш за време на престојот),чување на деца, Доктор (на повик), хемиско чистење, мини маркет, фризер. Бесплатен Wi-Fi на јавни места и во некои простории поблиску до рецепцијата


Спорт и забава: Хотелот има надворешен базен, затворен базен, диско,различни анимации во текот на денот, а можат да уживаат во Спа и велнес центарот,Турска бања, сауна, парна бања,  фитнес, пинг-понг, билјард, пикадо. Зa најмладите има мини клуб за деца од 0 до 12 години, детски базен, игралиште. Со доплата:  масажи и други третмани, спортови на вода


Плажа: Приватната песочно – камчеста мала плажа одвоена од хотелот со улица, под која има тунел што ги носи гостите на плажа. Лежалки, чадори за сонце и крпи се бесплатни.