Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Desert Rose Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Овој хотел сместен на сама плажа е одалечен 20 км од центарот на Хургада и 12 км од аеродоромот.
Соби: Хотелот има 912 соби и апартмани современо опремени, со бања, ЛЦД САТ ТВ,клима, сеф, балкон или тераса.
Хотелски содржини: Хотелот има еден главен и два а ла карт ресторани, 8 барови, дискотека, интернет центар, театар на отворено, дискотека, сервис за перење, интернет центар, продавници, менувачница и фризерски салон.
Спорт и забава: На располагање на гостите се три базени, од кои еден олимписки, со посебен дел за најмладите, игралишта за одбојка, фудбал, тенис, билјард, пинг понг, спортови на вода, спа центар,фитнес сала. Хотелот организира разни анимации за своите гости.
Плажа: Хотелскиот комлекс е сместен во прекрасна градинa, покрај самата песочна плажа долга 1км.