Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
DELPHIN BE GRAND RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот е лоциран во областа Лара, 10 км од центарот на Анталија и 8 км од аеродромот. 
СМЕСТУВАЊЕ: Вкупен број на соби 853 во четири згради. Стандардни соби Be Trendy 313(35 м², една спална со француски кревет + кревет за 1 лице + софа, едно купатило, макс. 2+2 лица), Стандардни соби BE Large 295 (42 м², една спална со француски кревет + кревет за 1 лице + софа, едно купатило, макс. 2+2 лица) , Супериор соби BE Romantic 56 (32 м² , една спална со француски кревет, едно купатило, макс. 2 лица), Супериор соби BE Delux Loft 13 (41 м² , една спална со француски кревет,едно купатило, макс. 2 лица), BE Trendy Connection rooms 20 (70 м², две стандардни соби одвоени со врата, макс. 6 + 2 лица), BE Family A rooms 110 (56 m², две одвоени спални, едната е со француски кревет а другата со два одвоени кревети, едно купатило, макс. 4+1 лице), BE Family Loft 17 (70-90м², дуплекс, еден или два француски кревети, една софа и еден или два одвоени кревети, два туша, макс. 4+1 лице), BE Family В- 3 соби (80 m², две одвоени спални, едната е со француски кревет, одвоен кревет и софа, другата со француски кревет и софа, едно купатило, макс. 3+2 лица), BE Suit -12 соби (123 м² , две спални и една дневна соба, едно купатило, макс. 4 лица), BE Royal – 4 соби ( 104 м² , дуплекс, две спални, две купатила, сауна, макс. 4 лица), BE King – 1 соба (352 м², две спални со француски кревети, две купатила, макс.4 лица). Сите соби се со балкон, купатила опремени со туш кабини, фен, централна клима, телефон, мини бар ( вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци и пиво секојдневно се дополнуваат), електричен бокал и сет за кафе и чај, сеф, интернет во соби со доплата, подот е покриен со ламинат, ЛЦДТВ со сателитска телевизија и музички канали. 
СОДРЖИНИ: Главен ресторан Sunflower, шведска маса, A’la Carte ресторани - Султан – Турска кујна, Сакура – Азијска кујна, Луџиано – Италијанска кујна, Мермаид ресторан – Рибен ресторан, Јаипо – Мексиканска кујна, Атлантес – Грчка кујна, со претходна резервација, барови на различни локации во хотелскиот комплекс, White Disco бар. Доктор, перална и хемиско чистење, фризер, чување деца, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри, шопинг центар се со дополнителна наплата. WI-FI во Lobby не се наплатува.
СПОРТ И ЗАБАВА: Отворени базени, детски базени со лизгалици, Jacuzzi во затворениот базен, тениски игралишта, пинг понг, мини футбол, одбојка на плажа, пикадо, фитнес центар, сауна , Турска бања – не се наплатуваат. Со доплата: водени спортови, осветлување на тениски игралишта, часови по тенис, салон за убавина , SPA центар, масажа, куглана, билјард, школо за нуркање. Забавни програми преку целиот ден, натпревари и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04 – 07 години, Миди клуб од 08 – 12 години, специјално диско за деца, кино, аниматорско шоу. 
ПЛАЖА: Хотелска приватна плажа со песок, пешкири, лежалки и чадори за сонце не се наплатуваат. Павиљоните на плажа и покрај базен се со доплата.

Забелешки

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Превоз со авион со вклучени аеродромски такси на релација Скопје – Анталија – Скопје.
* Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин.
* Трансфер Аеродром – хотел – Аеродром.
* Услугите на претставникот на организаторот или ино - партнерот на дестинацијата.
* Трошоци за организација на програмата.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
* Задолжително здравствено патничко осигурување.
* Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:
* Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО.
* За резервација потребна е аконтациска уплата од минимум 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а останатиот износ се плаќа најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманските услуги.
* Резервации и уплати може да се вршат директно во некоја од канцелариите на Аурора Турс во Скопје, безготовински со картичка, со банкарски трансфер на некоја од сметките на Аурора Турс, или преку партнерската мрежа од агенции (субагенти) на Аурора Турс.

*** АКЦИЈА за нови резервации (од Јули 2020)
Резервации може да се прават со уплатен аванс од само 100еур, а преостанатиот износ треба да биде доплатен најдоцна 10 дена пред патување. Доколку аранжманот се откаже 15 или повќе дена пред терминот на поаѓање, уплатениот износ за резервацијата се враќа во целост без никакви задршки. За отказ помалку од 15 дена пред аранжманот важат општите услови на патување. Акцијата може да биде ненајавено прекината.

Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. "


ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

 

ЗАБЕЛЕШКИ: Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции. ЗА ПРОЦЕСИРАЊЕ РЕЗЕРВАЦИЈА ПОТРЕБНА Е УПЛАТА ОД МИН. 30% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ со доплата од најмалку 50% од вкупната цена на аранжманот до датумот на завршување на Early Booking попустот, освен ако не е наведено поинаку. Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање. Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени и истите се предмет на барање и одобрување. Во случај на промена на веќе потврдена резервацијка (имиња/број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената. Целосна доплата на аранжман резервиран во “Early Booking” период може да се разликува од стандардниот рок дефиниран погоре (14 дена пред поаѓање).
* Доколку не се оствари минималниот број на патници,организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излети.
* Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на монетарниот пазар или промена на цените на сместувањето или на превозот, да ја промени и цената на аранжманот или да воведе задолжителна доплата.
* Краен рок за отказ на аранжманот од страна на организаторот е 7 дена пред патувањето.
* Цените се однесуваат за сместување во стандардни соби. Поглед на море / базен / град... организаторот не може да гарантира, со исклучок во случаи кога постои доплата со која патникот си обезбедува поглед специфициран во ценовникот.
* Категоризацијата на хотелите е врз основа на категориите во договорот помеѓу организаторот на патувањето и локалниот партнер. Во случај на ненајавена промена организаторот не сноси одговорност. Видот и квалитетот на храната зависат од категоријата на хотелот и организаторот нема влијание на истата. Распределбата на соби во хотелот врши исклучиво рецепцијата по пристигнување во хотелот. Организаторот не може да влијае на спратот, позицијата на собата или големината на креветите, освен во случај кога се однапред дефинирани / објавени, или има доплата за истите.
* Помошните кревети се речиси секогаш со помали димензии од стандардните кревети. Некои од хотелите не нудат можност за дополнителен лежај/кревет (најчесто кога децата имаат бесплатно сместување), и во истите децата го делат лежајот со возрасните патници.
* За сместувањето на патниците задолжен е придружникот / представникот на групата. Еден хотелски ден како и услугите во истиот се смета од 14:00 час од денот на важоста на аранжманот, најдоцна до 12:00 часот на пладне на последниот ден на аранжманот, без разлика кога (во зависност од саатниците на летот, на кои организаторот не може да влијае) гостинот ќе влезе / излезе од хотелот. Секое користење на собите и услугите во хотелот, првиот ден пред 14Ч00 час / последниот ден по 12:00 час се подлежни на дополнителни трошоци кои ги наплаќа хотелот. За периодот од напуштањето на собите до моментот за трансфер до аеродром, секогаш се обезбедува простор за складирање на багажот.
* Организаторот го задржува правото на промени во програмата кои се однесуваат на распоредот на одредени содржини поради објективни околности.
* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување. 

Програма

1.ден СКОПЈЕ – АНТАЛИЈА 

Состанок на скопскиот аеродром 3 часа пред полетување. Полетувањето на авионот на Sun Express кон Анталија во поставеното време, во раните утрински часови. По пристигнувањето, средба со претставник на партнер агенцијата во Турција и трансфер до избраниот хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто окулу 14:00 часот на денот на пристигнувањето)

2 – 6/9/10/13 ден 

Престој во избраниот хотел во регионот на Аланија, Кемер, Белек, Сиде, Лара, на база на избраната услуга, со 6, 9, 10 или 13 ноќевања, во зависност од аранжманот и терминот. Можност за факултативни излети

7/10/11/14 ден АНТАЛИЈА – СКОПЈЕ 

Одјавување и напуштање на собите најдоцна до 12 часот, или според правилата на хотелот. Слободно време до организираниот трансфер кон аеродромот во Анталија во вечерните часови. Лет за Скопје со Sun Expres во поставеното време, доцна навечер. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови (наредниот ден). Крај на услугите.