Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
CRYSTAL SUNRISE QUEEN LUXURY RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот се наоѓа во областа Kumkoy, оддалечен 6км од Сиде и 55км од аеродромот во Анталија. 
СМЕСТУВАЊЕ: Вкупен број на соби 514 во главна зграда (4 спрата), Анекс зграда (5 спрата) и 4 блокови. 
Стандардни соби: 230 (22m², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице), 
Стандард terrace соби: 66 (25m², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице, во близина на морето, со поглед кон море или копно), 
Делукс terrace соби: 46 (28m², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице, во близина на морето со поглед кон море и голем балкон), 
Суит соби: 26 (42m², макс. 4 лица, една спална соба, една дневна соба, голем балкон, ламинат на подот во спалната и мермер во дневната соба)
.
Фамилијарни соби: 137 (35-42m², макс. 4 лица, две спални соби одвоени со врата, две туш кабини во купатилото), 
Queen Suit: (37- 42m², една спална соба, една дневна соба, голем балкон, купатило, макс. 2+1 лице). 
Сите соби се со купатило со када, туш, фен, централен клима уред, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со вода и безалкохолни пијалоци), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, LCD TV, WI-FI интернет, тепих или ламинат на подот, тераса.
СОДРЖИНИ: Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани – Halikarnas – рибен ресторан, Ehl – I keyf – Турски ресторан, L’Aspendos – Италијанска кујна, Phaselis – Village breakfast, La Casita – Мексиканска кујна, барови околу хотелскиот комплекс, Диско бар. Доктор, услуги за перење и пеглање, бебиситер, телефон, факс, интернет, рент а кар, фризер, компјутерски игри дополнително се наплатуваат. WI- FI интернет конекција во одредени подрачја е бесплатна. 
СПОРТ И ЗАБАВА: Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, Турска бања, сауна, соба со пареа, фитнес центар, 6 тениски терени, сквош, одбојка на плажа, пинг понг, мини фудбал. Со доплата: спортови на вода, осветлување за тениски терени, часови по тенис и опрема, масажа, СПА центар, куглање, билјард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари со професионален тим, шоу програми ви вечерните часови. Crispy Kids World мини клуб за деца од 04-12 години со специјални програми. 
ПЛАЖА
:
Хотелска песочна плажа, лежалки, чадори и пешкири се бесплатни.