Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
CLEOPATRA LUXURY RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Модерен хотел, опкружен со егзотични градини, се наоѓа во заливот Nabq Bay, на 18 км од центарот на Naama Bay и 7 км од аеродромот.

Сoби:  Хотелот има 324 соби кои се опремени со купатило, фен, сателитска телевизија, сеф, мини бар, интернет и балкон.

Хотелски содржини: Покрај главниот ресторан, хотелот нуди и 3 a la carte ресторани : Италијански, грил ресторан и ресторан за морски плодови, неколку барови, амфитеатар, менувачница, фризерски салон, продавница за сувенири. Wi Fi конекцијата е бесплатна во лобито на хотелот.

Спорт и забава: Хотелот има 3 надворешни базени, различни спортови на вода, анимација, фитнес центар, терени за фудбал, кошарка и тенис, СПА центар . За најмладите има детски базен, мини клуб, мини диско и анимација.

Плажа: Хотелот има сопствена песочна плажа долга 200м и понтонски мост за влез.