Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
CHARMILLION SEA LIFE RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Се наоѓа на 13,5 км од Naama Bay и 4 км оддалечен од аеродромот.

Сместување: Хотелот има 282 соби и сите имаат бања, фен, тераса или балкон, сателитска ТВ, клима уред, телефон, сеф, мини бар.

Хотелски содржини: Хотелот има 3 ресторани, од кои еден главен ресторан и два А-la carte ресторани, Teppanyaki à la carte ресторан кој служи азиска и јапонска кујна и El Diwania à la carte ресторан кој служи егитепска и либанска кујна, лоби бар, бар на базен, бар на плажа (Ship Wreck), СПА и фитнес центар, ноќен клуб, бесплатен детски клуб, 2 надворешни тениски игралишта, шатл сервис и бесплатен Wi-Fi  во лобито. Хотелот работи по принципот на 24-часовен All Inclusive и dine-around концепт, каде што гостите имаат право да ги  користат услугите на рестораните и баровите во сестринските ресорти Charmillion Club Resort & Charmillion Gardens Aqua Park.

Спорт и забава: Надворешен базен, детски базен, бесплатен детски клуб, ноќен клуб, 2 надворешни тениски игралишта (лоцирани во Charmillion Club Resort), мини фудбалски терен, одбојка на плажа, пинг понг маса, билијард (со доплата), центар за нуркање (лоциран во Charmillion Club Resort), дневна и вечерна анимација за деца и возрасни.

Плажа: Хотелот се наоѓа на своја приватна плажа со корален гребен, со бесплатни лежалки и чадори на базен и на плажа.