Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
CHARMILLION GARDENS AQUAPARK
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Се наоѓа на 13,5 км од Naama Bay и 4 км оддалечен од аеродромот.

Сместување: Хотелот има 180 соби и сите имаат бања, фен, тераса или балкон, сателитска ТВ, клима уред, телефон, сеф, мини бар.

Хотелски содржини: Хотелот има еден главен ресторан, 24-часовен лоби бар, бар на базен, Aqua бар, СПА и фитнес центар, ноќен клуб, бесплатен детски клуб, 2 надворешни тениски игралишта, шатл сервис до шопинг центарот, 24-часовен биснис центар и бесплатен Wi-Fi  во лобито. Хотелот работи по принципот на 24-часовен All Inclusive и dine-around концепт, каде што гостите имаат право да ги  користат услугите на рестораните и баровите во сестринските ресорти Charmillion Club Resort & CharmАillion Sea Life Resort.

Спорт и забава: Аква парк со 11 тобогани за возрасни & 11тобогани за деца, надворешен базен, детски базен, бесплатен детски клуб, ноќен клуб, 2 надворешни тениски игралишта (лоцирани во Charmillion Club Resort), мини фудбалски терен, одбојка на плажа, билијард (со доплата), центар за нуркање (лоциран во Charmillion Club Resort), дневна и вечерна анимација за деца и возрасни.

Плажа: Хотелот се наоѓа на своја приватна плажа со корален гребен, со бесплатни лежалки и чадори на базен и на плажа.

Забелешки

  ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
  * 6 или13 ноќевања на база наведената услуга.
  * Авионски чартер превоз на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје со можност за чекиран багаж
  * Аеродромски и административни такси во износ од 80еур (30еур за бебе до 1.99 год)
  * Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шарм Ел Шеик
  * Асистенција на локален партнер и претставник
  * Организација на аранжманот
   

  ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
  * Патничко здравствено осигурување
  * Влезна виза за Египет (***) - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци. (*** За краток туристички престој во Шарм Ел Шеик без напуштање на Синајскиот регион виза НЕ Е ПОТРЕБНА. Во случај на напуштање на Синајскиот регион виза може да биде обезбедена на лице место дополнително во соработка со локалните партнери и оретставници)
  * Хотелски услуги после одјавување на собите (*** хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)
  * Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.

  За резервација потребна е нерефундабилна уплата од 30% од вкупната цена, а до завршување на валидноста на актуелните ценовници треба да се затвори најмалку 50% од износот. Целосна доплата на аранжманот најдоцна 14 дена пред почетокот на аранжманските услуги.
  Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња во табелите се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. "

  ЗАБЕЛЕШКИ:
  * Доколку не се оствари минималниот број на патници,организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излети.
  * Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на монетарниот пазар или промена на цените на сместувањето или на превозот, да ја промени и цената на аранжманот или да воведе задолжителна доплата.
  * Краен рок за отказ на аранжманот од страна на организаторот е 7 дена пред патувањето.
  * Цените се однесуваат за сместување во стандардни соби. Поглед на море / базен / град... организаторот не може да гарантира, со исклучок во случаи кога постои доплата со која патникот си обезбедува поглед специфициран во ценовникот.
  * Категоризацијата на хотелите е врз основа на категориите во договорот помеѓу организаторот на патувањето и локалниот партнер. Во случај на ненајавена промена организаторот не сноси одговорност. Видот и квалитетот на храната зависат од категоријата на хотелот и организаторот нема влијание на истата. Распределбата на соби во хотелот врши исклучиво рецепцијата по пристигнување во хотелот. Организаторот не може да влијае на спратот, позицијата на собата или големината на креветите, освен во случај кога се однапред дефинирани / објавени, или има доплата за истите.
  * Помошните кревети се речиси секогаш со помали димензии од стандардните кревети. Некои од хотелите не нудат можност за дополнителен лежај/кревет (најчесто кога децата имаат бесплатно сместување), и во истите децата го делат лежајот со возрасните патници.
  * За сместувањето на патниците задолжен е придружникот / представникот на групата. Еден хотелски ден како и услугите во истиот се смета од 14:00 час од денот на важоста на аранжманот, најдоцна до 12:00 часот на пладне на последниот ден на аранжманот, без разлика кога (во зависност од саатниците на летот, на кои организаторот не може да влијае) гостинот ќе влезе / излезе од хотелот. Секое користење на собите и услугите во хотелот, првиот ден пред 14:00 час / последниот ден по 12:00 час се подлежни на дополнителни трошоци кои ги наплаќа хотелот. За периодот од напуштањето на собите до моментот за трансфер до аеродром, секогаш се обезбедува простор за складирање на багажот.
  * Организаторот го задржува правото на промени во програмата кои се однесуваат на распоредот на одредени содржини поради објективни околности.
  * ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Агенцијата не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување. "

  Програма

  1. ден СКОПЈЕ – ШАРМ ЕЛ ШЕИК Состанок на групата на аеродромот во Скопје 2 часа пред предвиденото време за лет. Директен лет за Хургада. Пристигнување на аеродромот во Шарм Ел Шеик, средба со претставниците на агенцијата и трансфер со автобус до резервираниот хотел. Превземање и сместување во собите според хотелски правила (по 14:00 часот).

  од 2 до 6/13. ден ШАРМ ЕЛ ШЕИК
   Денови за одмор и уживање во убавините на Црвеното Море со престој во хотели (со услуги по сопствен избор од каталогот) лоцирани во туристичките хотелски зони на Шарм Ел Шеик. Можност за факултативни екскурзии во организација на локалната партнер агенцијата (Мојсиева Гора со манастирот Св. Катерина, крстарење до островот Тиран; нуркање; пустинско мото сафари; посета на Каиро, Посета на Петра, Израел...итн).
   
  7/14. ден ШАРМ ЕЛ ШЕИК – СКОПЈЕ Одјавување и напуштање на собите до пладне, односно според правилата на хотелот по што завршуваат хотелските пансионски услуги. Слободно време за индивидуални активности до заминување на аеродромот во вечерните часови. Предавање на багажот два часа пред полетување. Директен лет за Скопје. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови (нраеднит ден).