Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
BUMI AYU BUNGALOWS
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот Bumi Ayu Bungalows се наоѓа на централниот дел на Санур, на само неколку минути пеш од плажа и 15 минути возење до градот Денпасар и 20 минути возење до меѓународниот аеродром во Бали.

Сместување: Сите соби во хотелот Bumi Ayu Bungalows се дизајнирани во бунгалов стил. Сите соби се комплетно климатизирани и опремени со класичен дрвен мебел и имаат дневна соба, телефон, фрижидер, сеф, приватен балкон и сателитска ТВ, додека бањата е опремена со када и туш, и фен.

Хотелски содржини: Хотелот Bumi Ayu Bungalows е дизајниран во удобен балиски стил,  опкружен со прекрасни бујни тропски градини. Хотелот нуди многу модерни поволности, вклучувајќи голем отворен базен со детски базен, Pondok Bar, кафуле Cafe Shop и ресторан Kubu Restaurant кој служи специјалитети од азиската и интернационалната кујна.

Плажа: Хотелот се наоѓа на само 10 минути пеш од плажата во Санур.

Забелешки

Цената е во тотал за селектираниот хотел и број на лица сместени во основен тип на соба. Истата вклучува  повратен трансфер од аеродромот на Бали до хотелот, асистенција од локалниот партнер, сите туристички и административни такси.

 

Дополнително цените вклучуваат неколку придружни екскурзии на Бали:
- 3 екскурзии за престој од 7-11 ноќи (2 целодневни и 1 полудневна)
5 екскурзии за престој од 12-14 ноќи (3 целодневни и 2 полудневни)  

 

Во цените не се вклучени авионските карти до Бали - за понуда на авионски карти или конкретна пакет понуда Ве молиме контактирајте не.

За празнични периоди (Нова Година, Божиќ, итн.) можни се дополнителни доплати кои не се вкалкулирани во цена.

Програма

1.ден: Пристигнување на аеродромот во Денпасар на Бали. Трансфер до избраниот хотел. Пријавување во хотел и превземање на соба согласно хотелски правила.

Денови на престој: Слободно време за уживање, одмор и индивидуални активности. Вклучени неколку бесплатни екскурзии чија реализација се договара со локалните претставници.

Последен ден: Напуштање и одјавувањ на собите согласно хотелските правила. Организиран трансфер до аеродромот на Бали за повратниот лет.