Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Belmont Apart Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Белмонт се наоѓа во најпрестижната област на бугарскиот ски-центар Банско, спроти супер луксузните хотели на Перун и Лав. Комплексот е оддалечен помалку од 5 минути пешачење од лифтот и само на неколку минути од прекрасната планина.

Соби: Овој хотел нуди 74 луксузни апартмани.
Еднокреветните апартмани се состојат од спална соба, дневна соба со преклопен тросед, кујна, купатило со туш, фен за коса, тераса.
Апартманите со две спални соби се состојат од спална соба, двокреветна соба, дневна соба со преклопен тросед, кујна, купатило со туш и фен за коса, тераса.

Хотелски содржини : Интернет пристап, парна бања, базен, Ски гардероба, Кабловска / сателитска телевизија, ЦД и MP3 плеер, ТЕЛЕВИЗИЈА, ДВД плеер; Интернет пристап, Фрижидер, Објекти за готвење, Објекти за чај, кафе , Даска за пеглање, Балкон, Бања - кабина за туширање; Комплет за бања, Фен, Тостер, Промена на постелнина на секои 3 дена.

Цената вклучува: Користење на интернет, спа центар, ски гардероба, превоз до лифтот.