Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
BARUT HEMERA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Kumkoy, оддалечен 3 км од Сиде и 60 км од аеродромот во Анталија. Реновиран: 2016 / 2017      Сместување:Хотелот има 379 соби  во главна зграда и апартмани. Сите соби се со балкон, купатило со туш кабина, фен, централна клима, во апартманите посебен клима уред, телефон, паркет на подот, мини бар, сеф, електричен бокал, сет за кафе и чај, сателитска ТВ, WI-FI интернет.
Содржини: Главен ресторан – Hemera со шведска маса, A’la Carte ресторани: Sandal (рибен ресторан), Sofra (Турска кујна), Akdeniz (Интернационална кујна), Olive (Италијанска кујна), барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, рент а кар, фризер, телефон, продавници, услуги за перење и пеглање дополнително се наплатуват.
Спорт и забава:Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, фитнес центар, Турска бања, сауна, тениски терени, одбојка на плажа, билјард, пинг понг, мини голф се бесплатни. Со доплата: масажа, спортови на вода, With extra charge are: Massage, water sports, Spa и Wellness центар, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажа, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 год. Специјален програм за бебиња од 00 – 2,99 години: количка, подлога, шампон, сунѓер, лосион, греач за шишиња, влажни марамчиња, високо столче...бесплатно, на барање.
Плажа: Хотелска приватна песочна плажа, лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни.