Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
BARCELO TIRAN SHARM
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Современ хотел кој е сместен во заливот Nabq Bay, со поглед кон островот Tiran. Од аеродромот е оддалечен 12 км , а од центарот на Naama Bay 18 км. 

Сoби:  Хотелот има 345 соби.  Сите соби се климатизирани и опремени со купатило, фен, сателитска телевизија, телефон, сеф, мини бар и балкон.

Хотелски содржини: Покрај главниот ресторан, има и 3 a la carte ресторани : Јапонски, италијански и ориентален. 4 тематски барови, шопинг центар, сувенирница, козметички салон, услуги за перење. Wi Fi конекцијата е бесплатна во лобито на хотелот.

Спорт и забава: Хотелот има 3 надворешни базени и детски базен, тениски игралишта, одбојка на плажа. Во состав на СПА центарот спаѓаат сауна, парна бања и фитнес центар. За најмладите има мини клуб, а за целокупната забава е задолжен тимот за анимација.

Плажа: Хотелот има сопствена песочно камчеста плажа со корален гребен.