Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
BALI DYNASTY RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Сместен во непосредна близина на центарот на Кута, ресортот располага со 2 базени на отворено и детски базен со тобоган долг 56 m. Ресортот организира тури и активности. Бесплатен WiFi пристап е достапен во собите, баровите, рестораните и лобито.

Активностите на Bali Dynasty Resort вклучуваат аква аеробик, лекции за готвење и забавни игри. PlayStations и лаптопи се достапни за изнајмување. Другите објекти вклучуваат спа, фитнес сала и детско игралиште.

Собите во Bali Dinasty имаат приватен балкон, повеќето од нив имаат стаклени врати со поглед кон градина или базен. Секоја соба е опремена со сателитска ТВ, ДВД плеер и чај / кафе. Во собите има минибар и Сеф.

Ресортот има 6 ресторани и 5 барови. Доручекот се служи во ресторанот SEN5ES, додека ноќната забава ја придружуваат шоуа во живо и тематско јадење во ресторанот H2O покрај базенот.

Кута Арт Маркет е 800 метри од ресортот, додека плоштадот Кута е оддалечен 1 км. Ресортот се наоѓа на 10 минутно возење од аеродром.
 

Забелешки

Цената е во тотал за селектираниот хотел и број на лица сместени во основен тип на соба. Истата вклучува  повратен трансфер од аеродромот на Бали до хотелот, асистенција од локалниот партнер, сите туристички и административни такси.

 

Дополнително цените вклучуваат неколку придружни екскурзии на Бали:
- 3 екскурзии за престој од 7-11 ноќи (2 целодневни и 1 полудневна)
5 екскурзии за престој од 12-14 ноќи (3 целодневни и 2 полудневни)  

 

Во цените не се вклучени авионските карти до Бали - за понуда на авионски карти или конкретна пакет понуда Ве молиме контактирајте не.

За празнични периоди (Нова Година, Божиќ, итн.) можни се дополнителни доплати кои не се вкалкулирани во цена.

Програма

1.ден: Пристигнување на аеродромот во Денпасар на Бали. Трансфер до избраниот хотел. Пријавување во хотел и превземање на соба согласно хотелски правила.

Денови на престој: Слободно време за уживање, одмор и индивидуални активности. Вклучени неколку бесплатни екскурзии чија реализација се договара со локалните претставници.

Последен ден: Напуштање и одјавувањ на собите согласно хотелските правила. Организиран трансфер до аеродромот на Бали за повратниот лет.