Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ASTERIA KREMLIN PALACE
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација  : Хотелот се наоѓа во областа на Кунду, на површина од 75.000 м2. Изграден е во 2003 година, последен пат е реновиран во 2011 година.Се наоѓа на 20 километри од аеродромот во Анталија, 17 км од Лара.
Сместување:Хотелот се состои од главна зграда и 3 блока.Вкупно има  859 соби, сите се наоѓат во згради со 4 или 6 ката, со 10 лифтови. Стандардна соба има 733 (за максимум 2 + 2 лица, 23 м2), 126 дуплекс соби (40 м2, за максимум 4 лица, со 2 спални, 2 купатила, 2 телевизија), 10 соби за лица со посебни потреби ( 23 м2, за максимум 2 лица).Секоја соба има сопстевена бања, фен за коса, централна клима, телефон, ТВ, мини бар (бесплатно), сеф (бесплатно), интернет (дополнителни трошоци, освен во некои типови на соби), балкон.
Содржини:Главен ресторан, 7 a la carte ресторани (турски, италијански, мексикански, скара, јапонски, интернационален- со доплата), 7 барови, игри, конференциска сала ( 10-270 лица). 
Спорт и забава : 2 отворени базени, воден парк со 4 тобогани, затворен базен, фитнес центар, турска бања, сауна, сквош, пикадо, 2 тениски игралишта, мини фудбал, кошарка, дневни спортски активности и вечерна шоу програми, катамаран, Wi-Fi во фоајето, детски клубови (4 - 7 години, 8-12 години), детско мени. Плаќање: услуга во соба, посебна листа на вино од a la carte ресторани, де лукс брендирани пијалоци, енергетски пијалоци, медицински услуги, бејбиситерка, масажа, салон за убавина, тенис на училиштето, осветлување на спортски терени, едрење, нуркање, моторизирани спортови на вода, куглање , билијард, интернет конекција во соби, фризерски салон, перални и пеглање, играчка станица, видео игри.
Плажа : Песочна, долга околу 215 метри, со пристаниште. Слободни пешкири, шезлонги, душеци, чадори и бар.

 

Забелешки

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Авионски превоз со Pegasus Airlines или Turkish Airlines на релација Скопје – Анталија – Скопје преку Истанбул на редовна линија.
* Вклучени аеродромски такси .
* Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин.
* Трансфер Аеродром – хотел – Аеродром во Анталија.
* Услугите на претставникот на организаторот или ино - партнерот на дестинацијата.
* Трошоци за организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
* Задолжително здравствено патничко осигурување.
* Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

Забелешки:
* Објавените пакет аранжмани се индивидуални, не групни патувања
* Објавените пакет цени се информативни и истите може да бидат променети.
* Во пакетите е вкалкулирана авионска карта според најповолната понуда на авионски превоз во периодот кога е објавена програмата. Затоа, цената зависи од моментално расположливите места на авиокомпаниите.
* За конкретна информација и проверка на цените според ваше барање и понуда, ве молиме контактирајте не. 

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:
* Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО.
* За резервација потребна е аконтациска уплата од минимум 40% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а останатиот износ се плаќа најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманските услуги.
* Резервации и уплати може да се вршат директно во некоја од канцелариите на Аурора Турс во Скопје, безготовински со картичка, со банкарски трансфер на некоја од сметките на Аурора Турс, или преку партнерската мрежа од агенции (субагенти) на Аурора Турс.

 

Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. "


ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

ЗАБЕЛЕШКИ: Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции. ЗА ПРОЦЕСИРАЊЕ РЕЗЕРВАЦИЈА ПОТРЕБНА Е УПЛАТА ОД МИН. 30% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ со доплата од најмалку 50% од вкупната цена на аранжманот до датумот на завршување на Early Booking попустот, освен ако не е наведено поинаку. Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање. Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени и истите се предмет на барање и одобрување. Во случај на промена на веќе потврдена резервацијка (имиња/број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената. Целосна доплата на аранжман резервиран во “Early Booking” период може да се разликува од стандардниот рок дефиниран погоре (14 дена пред поаѓање).
* Доколку не се оствари минималниот број на патници,организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излети.
* Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на монетарниот пазар или промена на цените на сместувањето или на превозот, да ја промени и цената на аранжманот или да воведе задолжителна доплата.
* Краен рок за отказ на аранжманот од страна на организаторот е 7 дена пред патувањето.
* Цените се однесуваат за сместување во стандардни соби. Поглед на море / базен / град... организаторот не може да гарантира, со исклучок во случаи кога постои доплата со која патникот си обезбедува поглед специфициран во ценовникот.
* Категоризацијата на хотелите е врз основа на категориите во договорот помеѓу организаторот на патувањето и локалниот партнер. Во случај на ненајавена промена организаторот не сноси одговорност. Видот и квалитетот на храната зависат од категоријата на хотелот и организаторот нема влијание на истата. Распределбата на соби во хотелот врши исклучиво рецепцијата по пристигнување во хотелот. Организаторот не може да влијае на спратот, позицијата на собата или големината на креветите, освен во случај кога се однапред дефинирани / објавени, или има доплата за истите.
* Помошните кревети се речиси секогаш со помали димензии од стандардните кревети. Некои од хотелите не нудат можност за дополнителен лежај/кревет (најчесто кога децата имаат бесплатно сместување), и во истите децата го делат лежајот со возрасните патници.
* За сместувањето на патниците задолжен е придружникот / представникот на групата. Еден хотелски ден како и услугите во истиот се смета од 14:00 час од денот на важоста на аранжманот, најдоцна до 12:00 часот на пладне на последниот ден на аранжманот, без разлика кога (во зависност од саатниците на летот, на кои организаторот не може да влијае) гостинот ќе влезе / излезе од хотелот. Секое користење на собите и услугите во хотелот, првиот ден пред 14Ч00 час / последниот ден по 12:00 час се подлежни на дополнителни трошоци кои ги наплаќа хотелот. За периодот од напуштањето на собите до моментот за трансфер до аеродром, секогаш се обезбедува простор за складирање на багажот.
* Организаторот го задржува правото на промени во програмата кои се однесуваат на распоредот на одредени содржини поради објективни околности.
* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.

 

Програма

АНТАЛИЈА - Индивидуална програма

 

1 ден: СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ – АНТАЛИЈА

Пристигнување на Скопски аеродром 3 часа пред лет, согласно актуелнитеправила за чекирање . Полетувањето на авионот на Pegasus Airlines или Turkish Airlines  кон Анталија во поставеното време. Лет со конекција преку Истанбул до Анталија. По пристигнувањето, пречек од страна на претставник од партнер агенцијата во Турција и организиран трансфер до избраниот хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто окулу 14:00 часот на денот на пристигнувањето)


2 – претпоследен ден: АНТАЛИЈА (Хотел)

Престој во избраниот хотел во регионот на Аланија, Кемер, Белек, Сиде, Лара, на база на избраната услуга и резервираниот број на ноќевања, во зависност од аранжманот и терминот. Можност за факултативни излети.


Последен ден: АНТАЛИЈА – ИСТАНБУЛ – СКОПЈЕ

Одјавување и напуштање на собите најдоцна до 12 часот, или според правилата на хотелот (продолжено задржување на собит - "Late Check Out" може да се обезбеди со доплата). Слободно време до организираниот трансфер кон аеродромот во Анталија. Лет за Скопје преку Истанбул со Pegasus Airlines или Turkish Airlines во поставеното време, согласно издадената карта за враќање. Пристигнување во Скопје. Крај на услугите.