Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ASTERIA KREMLIN PALACE
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација  : Хотелот се наоѓа во областа на Кунду, на површина од 75.000 м2. Изграден е во 2003 година, последен пат е реновиран во 2011 година.Се наоѓа на 20 километри од аеродромот во Анталија, 17 км од Лара.
Сместување:Хотелот се состои од главна зграда и 3 блока.Вкупно има  859 соби, сите се наоѓат во згради со 4 или 6 ката, со 10 лифтови. Стандардна соба има 733 (за максимум 2 + 2 лица, 23 м2), 126 дуплекс соби (40 м2, за максимум 4 лица, со 2 спални, 2 купатила, 2 телевизија), 10 соби за лица со посебни потреби ( 23 м2, за максимум 2 лица).Секоја соба има сопстевена бања, фен за коса, централна клима, телефон, ТВ, мини бар (бесплатно), сеф (бесплатно), интернет (дополнителни трошоци, освен во некои типови на соби), балкон.
Содржини:Главен ресторан, 7 a la carte ресторани (турски, италијански, мексикански, скара, јапонски, интернационален- со доплата), 7 барови, игри, конференциска сала ( 10-270 лица). 
Спорт и забава : 2 отворени базени, воден парк со 4 тобогани, затворен базен, фитнес центар, турска бања, сауна, сквош, пикадо, 2 тениски игралишта, мини фудбал, кошарка, дневни спортски активности и вечерна шоу програми, катамаран, Wi-Fi во фоајето, детски клубови (4 - 7 години, 8-12 години), детско мени. Плаќање: услуга во соба, посебна листа на вино од a la carte ресторани, де лукс брендирани пијалоци, енергетски пијалоци, медицински услуги, бејбиситерка, масажа, салон за убавина, тенис на училиштето, осветлување на спортски терени, едрење, нуркање, моторизирани спортови на вода, куглање , билијард, интернет конекција во соби, фризерски салон, перални и пеглање, играчка станица, видео игри.
Плажа : Песочна, долга околу 215 метри, со пристаниште. Слободни пешкири, шезлонги, душеци, чадори и бар.