Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ASKA SIDE GRAND PRESTIGE HOTEL
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќи цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Лоцирана на само 7 км од центарот на Сиде, опкружен со прекрасна ботаничка градина и заштитен од планината Таурус, хотелот се наоѓа на 200 м од морето и се простира на површина од 38.000 м2, а е реновиран во сезоната 2010 / 2011.
СМЕСТУВАЊЕ: Хотелот располага со 348 соби сите од нив опремени со бања, тераса/балкон, мини бар, сателитска ТВ, сеф, фен.
СОДРЖИНИ: За своите гости хотелот нуди 1 главен ресторан, 3 а ла карт ресторани, 4 барови, диско,
СПОРТ И ЗАБАВА:  Хотелот располага со сауна, турска бања, фитнес центар, џакузи, 2 надворешни базени од кои еден со тобоган, еден затворен базен, 2 базени за деца од кои еден со тобоган, тенис, пинг понг, кошарка, одбојка итн.
ПЛАЖА: Располага со своја сопствена песочна плажа на која лежалките, чадорите и пешкирите се бесплатни за гостите на хотелот.