Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ADORA RESORT HOTEL
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација : Adora Resort се наоѓа во Белек. Од центарот на Анталија е оддалечен околу 39 км и од аеродромот во Анталија 29 км. Хотелот е реновиран во 2017 година.


Сместување : Вкупниот број на соби во хотелот е 267, во 2 главни згради (зградата Панорама е поблиску до брегот, а зградата Фортуна е зад Панорама), а во клубскиот дел кој е  составен од 10 двокатни згради има вкупно 240 соби.
Сите соби имаат балкон или тераса, бања со када (клубски соби со туш), фен, централна клима во зависност од временските услови, директен телефон, мини бар (вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци, пиво се надополнува секојдневно) , сеф, тепих (во клуб собите плочки), сателитска ТВ и музички канали.


Содржина: Гостите на хотелот ги имаат на располагање главниот ресторан, A la Carte рестораните, барови во склоп на хотелскиот комплекс. Услуги со доплата по хотелски правила се: лекар, перална, хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет кафе, продавници, rent-a-car.


Спорт и Забава: Хотелот има надворешни и внатрешни базени, детски базени, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, 12 тениски игралишта, пинг понг, мини фудбал, кошарка, одбојка на плажа, сквош, гимнастика.
Услуги со доплата се: осветлување на тениски терени, тениска опрема, часови по тенис, билијард, џакузи, масажа, секаков вид спортови на вода.
Забавни програми во текот на денот и вечерните шоуа. Мини клуб за деца од 4-12 години, игралиште за деца, анимации преку ден и мини диско навечер.


Плажа: Хотелот располага со приватна, песочна плажа со бесплатни чадори за сонце, лежалки и пешкири. Павилјоните на плажа се наплаќаат дополнително.